Trabzon Elektrikçi

Usta Elektrikçi İş Tanımı

İster özel evlerde ister ticari mülklerde çalışıyor olun, bir Elektrik Uzmanının işi temelde aynıdır: elektrik sistemlerini kurmak veya onarmak. Planlar hazırlamak, izin başvurusu yapmak, kablo döşemek ve denetimlere katılmak işin bir parçasıdır.

Usta Elektrikçiler genellikle çırakları veya onların altında çalışan kalfaları eğitir ve denetler. Yüklenicilerle veya doğrudan müşterilerle çalışarak kendi işlerini yürütebilirler veya tek bir kuruluş tarafından istihdam edilebilirler. Çalışma İstatistikleri Bürosu, 2024 yılına kadar Elektrikçiler için yüzde 14’lük ortalamadan daha hızlı bir büyüme oranı öngörüyor ve bu dönemde tahmini 85.900 iş ekleniyor.

Usta Elektrikçinin Görev ve Sorumlulukları

Bir Usta Elektrikçinin işinin gerçek kapsamı, çalıştıkları kuruluşa veya üstlendikleri projelere bağlı olacaktır, ancak neredeyse tüm Ana Elektrikçi pozisyonlarına uygulanabilecek birkaç temel sorumluluk vardır. Mevcut iş listeleri incelendiğinde aşağıdaki temel sorumluluklar belirlendi.

Elektrik Sistemlerini Kurun

Yeni veya mevcut bir binaya elektrik sistemleri kurması için bir Usta Elektrikçiye çağrıldığında, yapılacak çok iş vardır. Usta Elektrikçiler sistemi tasarlar veya tasarım sürecine yardımcı olur, gerekli izinleri alır ve proje için parça ve ekipman sipariş eder. Kurulumu kendileri gerçekleştirirler veya kurulum sürecini denetlerler. Tüm devrelerin doğru şekilde takıldığından ve çalışır durumda olduğundan emin olmalıdırlar.

Elektrik Sistemlerini Onarın

Usta Elektrikçiler ayrıca hatalı elektrik sistemlerini de onarırlar. Bu, test devreleri için teşhis araçlarının kullanılmasını, soruna bir çözüm geliştirilmesini ve onarım işinin tamamlanmasını gerektirir. Bu, bileşenlerin yeniden kablolanmasını veya yeniden takılmasını içerebilir. Bazı Usta Elektrikçiler de elektrik sistemlerinin güncel ve güvenli olmasını sağlamak için önleyici bakım yapmak üzere işe alınır.

Astları Eğit

Elektrikçiler ticaretlerini çıraklık programları ve iş başında deneyim yoluyla öğrenirler. Usta Elektrikçiler sürecin önemli bir parçasıdır; çırakların ve kalfaların çalışmalarını denetlerler, bu acemi Elektrikçilere doğru yöntemleri ve uygulamaları, ilgili kuralları ve ilgili yönetmelikleri öğretirler.

Usta Elektrikçi Becerileri

Bir takımda çalışma ve başkalarıyla iyi iletişim kurma yeteneği Usta Elektrikçiler için önemlidir. Detaylara dikkat etmeleri, güvenilir ve güvenilir olmaları gerekir. Bu özelliklere ek olarak, işverenler aşağıdaki becerilere sahip başvuru sahipleri ararlar.

Temel beceriler : İncelediğimiz iş ilanlarına göre, işverenler bu temel becerilere sahip Elektrik Uzmanları istiyor. Usta Elektrikçi olarak çalışmak istiyorsanız, aşağıdakilere odaklanın.

  • Elektrik kodlarını ve en iyi uygulamaları bilmek
  • Planları, şemaları ve diğer diyagramları okumak
  • Elektrikli teşhis araçlarını kullanma
  • İlgili eyalet lisansına sahip olmak
  • Kapalı alanlarda çalışma, ağır ekipman kaldırma ve yüksek yüksekliklerde çalışma dahil işin fiziksel gereksinimlerini karşılayabilme

Gelişmiş beceriler : Çoğu işveren aşağıdaki becerilere ihtiyaç duymasa da, birden çok iş ilanı tercih edilen şekilde bunları içeriyordu. Bunları

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir